Těhotenská masáž

Aromaterapie v těhotenství

Nové moderní lékařské přístupy v porodnictví tak jak je známe z našich porodnic, často vyvolávají u žen potřebu opřít se i o jiné tzv. alternativní přístupy k této problematice v poslední době hodně diskutované v celé společnosti. Jednou z těchto alternativních metod je aromaterapie neboli ovlivňování psychického stavu a tím i stavu somatického prostřednictvím aromatických neboli esenciálních olejů.

Vlastností těchto éterických olejů můžeme využít při zmírňování celé škály obtíží provázejících těhotenství, dále při porodu, ale i při rozbíhající se laktaci. Mohou pomáhat např. při odstranění stresu či strachu z porodu, jsou ale také účinnými pomocníky při řešení problémů s otoky, které těhotenství často provázejí. Způsob použití těchto olejů je velice rozmanitý v závislosti na druhu obtíží, které žena udává. Od prostého inhalování přes obklady, koupele, masti, gely až po směsi míchané odbornými aromaterapeuty které jsou vyráběny přímo „na tělo“ a aplikovány ve formě  nejúčinnější a tou je aromaterapeutická masáž.

Těhotenská aroma-masáž

Usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Maminka se během masáže naladí na své miminko, představuje si je, dívá se mu do očí, usmívá se na ně a je jí dopřáno prožít okamžiky propojení života dvou bytostí. Tato forma prenatální komunikace usnadňuje a urychluje vytvoření pevné vazby mezi matkou a dítětem po narození. Pravidelná těhotenská masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.

Při 60minutové těhotenské masáži se terapeutka věnuje především masáži zad a šíje. Terapie je pak zakončena hluboce relaxační masáží obličeje a dekoltu v příjemné relaxované poloze, kterou dovoluje speciální vak, na němž se masáž provádí.

Při 90minutové těhotenské masáži jsou navíc masírovány horní a dolní končetiny, které jsou často v důsledku hormonálních změn v těhotenství velmi zatíženy. Masáž končetin přispívá k rychlejšímu toku lymfy a ke zlepšení celkového pocitu ženy.

Při celkové aromaterapeutické těhotenské masáži rovněž dochází k hlubší relaxaci, než je tomu u masáže částečné.

Přečtěte si více na našich příbuzných stránkách zde.

Těhotenská masáž
Délka Cena
Těhotenská masáž částečná (záda + šíje) 60 min 900,-
Těhotenská masáž celého těla 90 min 1350,-
Laktační poradenství - momentálně služba není dostupná   -