Antimigrenózní - antistresová masáž hlavy

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.

Masáž obličeje má nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo. Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím. Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale svými neuvěřitelnými relaxačními účinky i pro muže.

Indikace:

· psychická únava, podrážděnost

· bolest hlavy a migréna

· stavy úzkosti, stres

· stimuluje oběhový a lymfatický systém

· obnovuje kloubní pohyblivost krku a ramen

· zlepšuje funkci imunitního systému

· celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus

Kontraindikace:

infekční onemocnění, horečka

· velmi vysoký nebo velmi nízký krevní tlak

· místní infekce a zánět

· při poranění, těsně po operaci, nehodě, úrazu

· nádorová onemocnění

· epilepsie

· lupénka

Antistresovou masáž hlavy je možné provádět i se vstupem do hladiny alfa – jako vedenou meditaci na vyřešení různých obtíží a také spojenou s energetickou aktivací čaker.

Přečtěte si více na našich příbuzných stránkách zde.