Manuální lymfodrenáž a mízní systém

Manuální lymfodrenážManuální lymfodrenáž 2Manuální lymfodrenáž 3manuální lymfodrenáž manuální lymfodrenáž manuální lymfodrenážUspěchaná doba ve které žijeme, znečištěné životní prostředí, stresová zátěž, nevhodná skladba potravy, zvýšená fyzická zátěž, různá omenocnění zatěžují náš imunitní systém, jehož důležitou součástí je mízní (lymfatický) systém. Jeho buňky hrají neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Vznikají tak odpady metabolismu, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují naší pozornost.

Manuální lymfodrenáž - výhody a účinky

Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolizmu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.

Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají  žádné  masážní oleje, emulze či jiné přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná, klient nesmí cítit žádnou bolest.

Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku

napomáhá odstranit zánětlivé projevy na kůži, zlepšuje její napětí, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění, je účinná při akné, při otocích v obličeji či kolem očí i jako prevence proti tvorbě vrásek a při migrénách.
Manuální Lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku může být i součásít kosmetického ošetření obličeje, kdy nahradí kosmetickou masáž. Aktivovaná pokožka tak dokáže lépe využít následně nanesené kosmetické přípravky, které podpoří látkovou výměnu pleti a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

Přístrojová nebo manuální lymfodrenáž?

Při manuální lymfodrenáži se může terapeut zaměřit na určité části těla, upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu obsluha přístoje neposkytne, je lepší, když se přístojová lymfodrenáž neprovede, protože by Vám mohla ublížit.

Přečtěte si více na našich příbuzných stránkách zde.

Manuální lymfodrenáž Délka Cena
Manuální lymfodrenáž celého těla včetně obličeje
120 min 1800,-
Manuální lymfodrenáž celého těla bez obličeje 90 min 1350,-
Manuální lymfodrenáž dolní končetiny + hýždě + břicho 60 min 900,-
Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a hlavy
 40 min 600,-
Manuální lymfodrenáž dolní končetiny + hýždě + břicho + anticelulitidní olejový zábal 90 min 1350,-
Manuální lymfodrenáž- balíček (10 návštěv při platbě předem) sleva 10%
Ceny přístrojových lymfodrenáží -> přístrojová lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž PrahaManuální lymfodrenáž Praha 1Manuální lymfodrenáž Praha 2Manuální lymfodrenáž Praha 4Manuální lymfodrenáž Praha 3Manuální lymfodrenáž Praha 6Manuální lymfodrenáž Praha 7