O bio kosmetice

V našem Centru Aeditus od samotného počátku založení,tj. od r. 2000 pracujeme výhradně s přírodní kosmetikou. Před 12 - 13 lety, bylo těžké najít čistou, přírodní kosmetiku. Jsme rádi, že je nyní již na trhu velké množství kvalitních kosmetických výrobků s certifikacemi a my se snažíme stále přinášet do našich kosmetických ošetření novinky, abyste i Vy zákaznice měly možnost si doslova na vlastní kůži je vyzkoušet.

Dnešní ekologická, moderní přírodní kosmetika poskytuje dokonalou profesionální péči. Propojení přírodní kosmetiky s vědou, dlouholetými výzkumy a vývojem, přináší naši pleti tu nejlepší péči a podporuje samoléčebné síly lidského organismu.

Dopřejte si kosmetické ošetření pleti přírodní kosmetikou obsahující bylinné výtažky v bio kvalitě, které propojují sílu přírody s nejnovějšími věděckými poznatky. Pečujte o svou pleť či bojujte proti vráskám přirozenou cestou bez chemie.

Co je a co není přírodní kosmetika

Po boomu tzv. přírodní kosmetiky v posledních letech je stále těžší se orientovat v tom, co je a co není přírodní kosmetika. Na řadě výrobků vidíme rostlinné motivy, na obalu nalezneme označení: s výtažky z .... jak však poznat, že se jedná opravdu o čistě přírodní kosmetiku, resp. "bio-kosmetiku"?

ošetření pleti přírodní kosmetikouKritéria, která musí výrobek bio kosmetiky splňovat:

 • Rostlinné suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaných sběrů ve volné přírodě. 
 • Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech. Nesmí se používat výrobky z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, vorvaňovina, tuk z norka atp.)
 • Suroviny využitelné s omezením: emulgátory a tensidy. Povolené jsou pouze ty emulgátory a tensidy, které se vyrábí z rostlinných tuků, olejů a vosků, z lecitinu, včelího vosku, rostlinných cukrů a škrobů.
 •  Kontrolovaná přírodní kosmetika důsledně nepoužívá:
  - syntetická barviva
  - syntetickou parfemaci
  - silikony
  - vazelínu a další ropné produkty
 • Použití radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiální čistoty výrobků není povoleno. 
 • Nepoužívají se geneticky manipulované rostliny.