Kosmetická masáž

Srdcem kosmetického ošetření je kosmetická masáž obličeje, jejíž součástí je i masáž krku, dekoltu a ramen. Podporuje prokrvení, povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu kůže, dochází ke zjemnění mimických vrásek. Pleť se tak stává zářivější, zdravější. Díky vůním éterických olejů tak masáž působí i na psychiku a naladí Vás příjemně na celý den.

Kosmetická masáž je prováděná výhradně bio rostlinnými olejemi lisovanými za studena. Obsahují množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů. Pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky a jejich složení odpovídá složení tuků našeho těla. Zlepšují stav pleti, regenerují pokožku i tkáně, působí blahodárně při kožních onemocněních. Výborně se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty.

Oleje používané při kosmetické masáži:

Avokádový olej

Vhodný pro suchou, velmi citlivou, zanícenou a unavenou pleť. Podporuje obnovu buněk a regeneraci pokožky. Obsahuje vitamíny A,E,D, lecitin a řadu minerálů. Pomáhá při lupence a neurodermitidě. Po zahřátí je výborný jako pleťová maska pro uhrovitou pleť. Přirozený UV faktor 2 –4.

Brutnákový olej

Vhodný pro problematickou pokožku se sklonem k přesušování. Obsahuje množství vícenenasycené mastné kyselliny gama-linolenové. Díky tomu je vynikající na kůži postiženou ekzémy, lupénkou či alergií. Má hojivé a regenerační účinky, je vhodný na popáleniny a záněty pokožky.

Jojobový olej

Je vhodný pro každý typ pokožky. Udržuje přirozenou vlhkost pokožky. Pravidelným používáním se stává pleť opět odolnou. Obsahuje vyvážený poměr pěstících látek s hojivou schopností. Pokožku vyhlazuje a regeneruje. Přirozený UV faktor 3 – 4.

Makadamiový olej

Bývá součástí nejkvalitnějších základních masážních směsí. Obsahuje vitamíny A, B, E má UV faktor 3 – 4. Má výborné regenerační účinky, podporuje schopnost přirozené hydratace kůže. Udržuje ji pružnou, vláčnou a elastickou. Přirozený UV faktor 3 – 4.

Mandlový olej

Patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Mírní podráždění, chrání ji a pomáhá suché kůži se sklony k olupování, svědění a popraskání. Je účinný při ošetřování hrubé kůže a popálenin. Zlepšuje akné a ekzémy. Výborně regeneruje pokožku spálenou sluníčkem. Obsahuje vitamíny A, E, F. Z minerálů pak draslík, vápník, hořčík aj.

Manuální lymfodrenáž obličeje

Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku je prováděná na očištěnou pleť bez použití přípravků, napomáhá odstranit zánětlivé projevy, zlepšuje napětí kůže a podkoží, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění a rovněž je účinná při migrénách, při akné, při otocích v obličeji či kolem očí a jako prevence proti tvorbě vrásek. Při správně vedené lymfodrenáži v obličeji a hmaty na krku dochází k výrazným změnám i vizáže obličeje.

Lymfodrenáž obličeje, krku a hlavy je vhodné zakončit nanesením kosmetických přípravků, kdy takto aktivovaná pokožka dokáže lépe využít jejich účinky a ty pak zasahují přímo do její látkové výměny a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus. Více o manuální lymfodrenáži »