Fyzioterapie - zdravotní masáže

fyzioterapie masáže bolesti zad prahaSnad každý z nás někdy zažil bolest kloubů či svalů, a to ať už se jedná o páteř či periferní klouby, jako jsou klouby ramenní, loketní, kyčelní, kolenní nebo hlezenní.
Původcem bolesti může být více činitelů. Někdy se jedná čistě o svalovou záležitost, kdy dochází k bolestivému svalovému spasmu (vůlí neovlivnitelná svalová kontrakce), nebo k hypertonu, kdy je zvýšené svalové napětí. Další příčinou bolesti může být kloubní blokáda, ke které dochází nejčastěji mezi jednotlivými obratli. V těžších případech pak dochází k výhřezu meziobratlové ploténky, která utlačí míšní nerv inervující dolní končetiny. Taková bolest má charakter vystřelující, většinou po zadní straně stehna. Neméně častou příčinou bolesti jsou pak traumata. Jedná se o různé úrazy či pooperační stavy. Cílem fyzioterapie je pak obnovit kloubní pohyblivost a vůli.

Každý pohyb je řízen z CNS (mozku) a ten neřídí jednotlivé svaly, ale pouze celé pohybové vzory, na kterých se podílí vždy určitý počet svalů. Bohužel, v dnešní době, následkem nedostatku přirozeného pohybu, nesprávného držení těla a jednostranného zatěžování hlavy, trupu či končetin bez následného kompenzačního cvičení, např. při sportovních aktivitách nebo v práci, se tyto pohybové vzory mění. Dochází k zapojování dalších svalů, které by pracovat neměly a k utlumení svalů, které by naopak měly pohyb řídit. V důsledku toho bolestí postižený jedinec kompenzačně provádí pohyb způsobem nejméně bolestivým a nejvíce pohodlným, ale nesprávným, při kterém dochází k přetěžování dalších částí těla.

bolesti zad mobilizace rehabilitace prahaCílem fyzioterapie je předcházení funkční poruše pohybového aparátu, reedukace špatného držení těla a správných pohybových stereotypů. Fyzioterapie se především snaží odstranit příčiny bolesti, což může být běh na dlouho trať a je třeba trpělivosti, vytrvalosti a poctivosti.
Hlavním nástrojem fyzioterapeuta jsou jeho vlastní ruce. Pracuje nejvíce s měkkými tkáněmi a k tomu využívá různých technik a cvičení, mezi něž patří např.:

  • TMT (techniky měkkých tkání)
  • PIR (postizometrická relaxace),
  • AGR (antigravitační cvičení),
  • metoda sestry Kenny,
  • pasivní pohyby,
  • mobilizace a manipulace pro obnovení kloubní vůle
  • poradenství při korekci svalové nerovnováhy
  • masáže

V případě léčby pak fyzioterapeut protahuje zkrácené svaly, které omezují rozsah pohybu v kloubech, posiluje svaly oslabené, obnovuje kloubní vůli v případě blokád a tím ovlivňuje držení celého těla.

Fyzioterapie tedy usiluje o celkové zkvalitnění života, neboť bolesti omezující každodenní aktivity mají vliv i na psychickou stránku a naopak.

Dárkový poukaz na fyzioterapii

Dárkový poukaz na masáž Praha Aeditusje oblíbeným dárkem pro ženy i muže. Dárková poukázka je bez uvedení ceny. Součástí balení je luxusní obálka a kartička s popisem procedury. Dárkovou krabičku je možné zakoupit za 50 Kč. Při nákupu dárkového poukazu v min. hodnotě 1200 Kč je dárková krabička zdarma! Standardní platnost poukazu je půl roku od data vystavení a držitel dárkového poukazu si sám rezervuje termín. Dárkový poukaz je přenosný, na přání je možné jeho platnost prodloužit. Upozornění - nelze nahradit v případě ztráty!


Přečtěte si více na našich příbuzných stránkách zde.

Fyzioterapie + zdravotní masáž
Délka Cena
Fyzioterapie, vyšetření, techniky dle stavu a potřeb klienta 60 min 900,-