Dornova metoda - efektivní jemná manuální terapie

Dornova metoda je optimální pro problémy s pohybovým aparátem – posuny kloubů, obratlů a podobně, kdy je daný problém možné bezpečně vyřešit, je to šetrná (žádné „škubání“) ale zároveň velmi efektivní metoda. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění.

Všechny problémy většinou začínají posunutím – vysunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou spodních končetin. Z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře. V těch případech, kdy orthopedie zjistí rozdíl v délce dolních končetin, často řeší tuto situaci zvýšením podpatku, což tento stav udržuje. Toto neřeší příčinu; ta se projeví potom časem třeba jako artróza v namáhanějším kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, je jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.

Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy klienti díky dornově metodě pociťují často okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterými by mohl být klient poraněn.

Přečtěte si více na našich příbuzných stránkách zde.