Čínská masáž Qi Gong Tuina

Qi Gong Tuina je tradiční čínská léčebná metoda, která není v České republice příliš rozšířená. Soustavně se jí věnuje jen několik praktiků Tradiční čínské medicíny (TCM). Příčinou jsou pravděpodobně vysoké nároky, kladené na terapeuty.

Jde o léčebný systém pomocí energetické substance Qi, pěstované pravidelným cvičením Qi Gongu. Masáží Qi Gong Tuina ovlivňujeme Qi v meridiánech a zároveň působíme na vnitřní orgány, cévy, šlachosvalové dráhy, svaly i šlachy.

Pomocí masáže Qi Gong Tuina lze řešit řadu problémů na úrovni fyzické i psychické. Lidé trpící stresem, mají většinou špatnou krevní cirkulaci a cítí se nevyrovnaně. Mnoho bolestí je psychosomatického původu, kdy jejich odstranění na úrovni fyzické není zpravidla dostačující a zdravotní problémy se neustále vrací.

Na základě diagnostiky zjistíme příčinu nemoci a společně budeme pracovat na jejím odstranění.
Pomocí masáže Qi Gong Tuina zharmonizujeme jednotlivé orgány a vyladíme do rovnováhy nadměrné emoce, které bývají příčinou mnoha nemocí. Působením jednotlivých masážních technik zároveň zlepšíme krevní oběh a tím zmírníme řadu zdravotních obtíží, od artritidy až po migrénu.
Cílem je odstranit příčinu problému a uvést člověka do stavu fyzické i psychické harmonie. V těle se naplno obnoví jeho vrozená léčivá schopnost a dochází k uzdravení.
Pravidelnými masážemi můžeme působit na organismus preventivně….„léčit nemoc dříve než začne“.

Charakteristické znaky masáže Qi Gong Tuiny:

 • Metoda je bezbolestná. Je třeba, aby léčený i terapeut byli naprosto uvolněni a energie mohla volně proudit. Proto se nepoužívají žádné bolestivé techniky.
 • Masáž Qi Gong Tuina odstraňuje únavu, nervové napětí, svalové křeče, bolesti zad, šíje, stimuluje cévní a lymfatický systém, odplavuje toxické látky, uvolňuje klouby a šlachy.
 • Masáž Qi Gong Tuina pomáhá léčit bolesti hlavy i žaludeční problémy.
 • Většina masážních technik se provádí přes prostěradlo.
 • Účinky terapie jsou často velice rychlé. Některé zdravotní problémy mizí dokonce už během prvního sezení. U chronických nemocí je většinou třeba terapii opakovat.
 • Qi Gong Tuina masáž lze doplňovat zdravotním cvičením Qi Gong.

Čínské zdravotní cvičení GUI GEN QI GONG:


Co je Qi Gong?
Qi Gong je staré čínské umění, které nám pomáhá zbavit se nemocí, prodlužuje život a přispívá k duševní i fyzické zdatnosti. Pozitivně působí na vnitřní orgány v našem těle a podporuje jejich funkční schopnost. Učí nás hlubšímu poznání okolního světa.

Qi Gong je cvičení pro zachování zdraví. Jeho cílem je obnovení rovnováhy sil v těle, harmonizace těla i ducha. Definice světové zdravotnické organizace WHO zní mnohem výstižněji:

 • Qi Gong je klíčem k otevření tajné brány vědy o lidském těle a jeho skrytých možnostech.
 • Qi Gong je návrat k přirozenosti.
 • V čínštině se Qi Gong píše dvěma znaky – QI a GONG.
 • QI se dá přeložit jako síla, energie a GONG jako činnost, práce.
 • Takže Qi Gong znamená v přesném překladu „práce s energií“ nebo „umění využití energie“.
 • Učí nás, jak energii získat, transformovat a vyzařovat.

Gui Gen Qi Gong  ( kuei ken čchi-kung)
Cvičením Gui Gen Qi Gong začneme harmonizovat a posilovat pět vnitřních orgánů lidského těla – slezinu, plíce, ledviny, játra a srdce.
Těchto pět orgánů považuje čínská medicína za nejdůležitější orgány lidského těla. Seznámíme se také se základní charakteristikou a funkcí těchto pěti orgánů a povíme si, jak se na našem těle může projevit jejich disharmonie.

Přijďte se naučit sestavu Gui Gen Qi Gong a převzít odpovědnost za svoje zdraví.

Masáž Qi Gong Tuina Délka Cena
Masáž Qi Gong Tuina 60 min 800,-
Cvičení Qi Gong - individuální lekce
60 min 650,-